מדריך לרכישת אוזניות ב-2020: הטרנדים החמים, סוגים, יתרונות וחסרונות

מדריך לרכישת אוזניות ב-2020:

הטרנדים החמים, סוגים, יתרונות וחסרונות

 

כיום, השימוש באוזניות הפך חלק בלתי נפרד מאיתנו, לכל מקום שאליו אנו הולכים. לא רק למטרות האזנה לאלבומים ושירים אלא גם ספרי אודיו, פודקאסטים ועוד. מעבר לאיכות השמיעה קיימים גם עיצובים רבים וסוגים שונים של אוזניות: אוזניות אלחוטיות, אוזניות נטענות, over-ear, in-ear, אוזניות בלוטות’, אוזניות עם מנגנון לביטול רעשים – הטכנולוגיה של האוזניות ממשיכה להתפתח ואנחנו באנו לעשות לכם סדר בבלאגן עם הסברים, טיפים והטרנדים החמים של שנת 2020 בכל מה שקשור לאוזניות.

 

כיום בשוק קיימים סוגים שונים ומגוונים של אוזניות עם מגוון פיצ’רים. במאמר זה נכסה את רוב סוגי האוזניות, כולל מילון מונחים. 

 

אוזניות אין-איר: בתוך האוזן (In Ear)

אלו הן האוזניות הקטנות שנכנסות לאוזן, אך גם הן מתחלקות ל-2 סוגים:

 • אירבאדז (Earbuds): אוזניות שנכנסות לאפרכסת האוזן
 • אין-איר (In-Ear): אוזניות בעלות מבנה מוארך המוחדרות לתעלת האוזן 

אוזניות In-Ear עם מיק' בצבע שחור JBL C100

אוזניות In-Ear עם מיק’ בצבע שחור JBL C100

 

יצרני אוזניות רבים מוסיפים מתאמי סיליקון בגדלים שונים אשר מיועדים להתאמה לאוזנו של המשתמש וגם עבור בידוד רעשים חיצוניים. אוזניות רגילות לעולם לא יציעו את אותה רמת הסאונד כמו אוזניות מסוגים אחרים. איכות הבאס שלהן לרוב די נמוכה והן לא חוסמות רעשים מבחוץ, מה שמצריך עוצמת האזנה גבוהה יותר.

 

און-איר: אוזניות קשת (On-Ear)

אלו הן אוזניות גדולות יותר, ולרוב גם כבדות יותר. הן מקיפות את הראש, מתמקמות על החלק העליון של האוזן ומצוידות בכריות מרופדות לנוחות והפחתת רעשים.

אוזניות קשת אקסטרה בס MDR-XB650BTL כחול

אוזניות קשת אקסטרה בס MDR-XB650BTL

 

אובר-איר: אוזניות סגורות (Over-Ear)

אלו הן אוזניות עם איכות הסאונד הטובה ביותר אשר משמשות גם אולפני הקלטה, מוזיקאים וגיימרים. זאת, הודות ליכולת שלהן לספק צליל בטווח דינמי רחב. האוזניות הסגורות מצוידות בכריות המקיפות את האוזן ויוצרות מגע אטום עם צד הראש, לשם הפחתה מרבית של רעש סביבתי, המכונה “רעש פסיבי”; למה פסיבי? כי תכף נדבר גם על ביטול רעשים אקטיבי. אוזניות סגורות יכולות לספק צליל שטוח אמיתי (flat sound) או צליל מעוצב באמצעות אקולייזר (Equalizer) שיכול לקלוע טוב יותר לטעמו האישי של המשתמש.

אוזניות סנהייזר Over Ear מתקפל,שלט חד-כפתור HD4.20S

 

וויירלס: אוזניות אלחוטיות (Wireless Headphones)

כל האוזניות שהזכרנו למעלה משווקות גם בדגמים אלחוטיים. חלקן משתמשות בטכנולוגיית בלוטות’ ואחרות משתמשות בתדרי אינפרא-אדום או בגלי רדיו.

 • יתרונות:
  • תנועה חופשית / פעילות ספורטיבית
  • מרחב תנועה גדול ללא קשרים וללא סכנות נפילה.
  • בעזרת טכנולוגיית בלוטות’ ניתן להשתמש במכשירים רבים וגם להחליף ביניהם בקלות. 
  • אם משתמשים באוזניות עם סמארטפון, ניתן לענות לשיחות או לדחות אותן בלי להרים את המכשיר כלל. 
  • בלוטות’ הוא האופציה הטובה ביותר, וגם הנפוצה ביותר כיום.
 • חסרונות:
  • חיי סוללה מוגבלים
  • דורשים הטענה מחדש על בסיס קבוע
  • נדרשת החלפת סוללה לאחר תקופת שימוש ראשונית
  • מחיר רכישה גבוה יותר
  • לא עובד עם מכשירים מסורתיים או ישנים

 

וויירלס אמיתי: אוזניות נטולות חוטים (True Wireless)

“טרו וויירלס” היא טכנולוגיית אוזניות התופסת תאוצה גדולה בשנים האחרונות. אלו אוזניות אלחוטיות לחלוטין, שכל אחת מהן היא יחידה עצמאית, ללא חיבור פיזי – בלי חוט ובלי קשת. 

 • יתרונות: חופש תנועה מוחלט, ללא הסתבכויות עם כבלים/חוטים
 • חסרונות:
  • קל לאבד את האוזניות האלו בגלל גודלן הקטן
  • חיי סוללה קצרים יותר ביחס לאוזניות אחרות
  • מצריכות טעינה לעיתים תכופות יותר
  • מחיר רכישה גבוה יחסית

אוזניות אלחוטיות אפל איירפודס (Apple Airpods) עם טעינה אלחוטית

אוזניות אלחוטיות אפל איירפודס (Apple Airpods) עם טעינה אלחוטית

 

אוזניות עם ביטול רעשים (Noise Cancellation)

אוהבים דממה מוחלטת? זה כנראה בשבילכם. אחד הטרנדים החמים בעולם האוזניות בשנים האחרונות הוא מנגנון ביטול רעשים – ובצדק. לא משנה כמה ננסה להתעלם מרעשים חיצוניים כאשר אנו מאזינים למוזיקה באוזניות – זה כמעט בלתי אפשרי. כשמו כן הוא, מנגנון ביטול רעשים מנקה רעש חיצוני מהסביבה אשר מפריע לנו להנות ממוזיקה ולהאזין לפודקאסטים או ספרים מוקראים. 

קיימים שני סוגים של ביטול רעשים:

 • ביטול רעשים פעיל (אקטיבי): באמצעות שידור גל-קול המנוגד לרעשי הסביבה, ביטול רעשים אקטיבי עושה שימוש במיקרופונים אשר “מאזינים” לרעש הסביבה ולמוסיקה שבוקעת מהאוזניות, ובכך חוסמת רעש חיצוני באופן מדויק.

 

אוזניות השתקת רעשים שחור QC35IIABK BOSE

אוזניות השתקת רעשים BOSE

 

 • ביטול רעשים סביל (פסיבי): מתבטא בחומרה של האוזניות – כריות אוויר אשר מרפדות את האוזן ויוצרות בידוד מפני רעשים חיצוניים – ולא בשימוש באלקטרוניקה על מנת לבטל רעשים חיצוניים מהסביבה.

 

כמובן שהיתרונות באוזניות עם מנגנון ביטול רעשים הם ברורים: הם מנקים את הסאונד ואנחנו מקבלים שמע איכותי יותר וכתוצאה מכך גם לא נצטרך להגביר את עוצמת האוזניות, לא נהרוס לעצמנו את האוזניים ועדיין נקבל את המוזיקה שלנו בצורה האיכותית ביותר. והחסרונות? יקרות יותר בהשוואה לאוזניות רגילות ודורש טעינה.

 

אוזניות ספורט עצם AFTERSHOKZ

“אפטרשוקז” הן אוזניות היושבות מחוץ לאוזן ומבוססות על הולכת עצם. הן מאפשרות להאזין למוזיקה מבלי להתנתק מהסביבה החיצונית – האוזניים נשארות חשופות. מתאים במיוחד לעוסקים בספורט – ריצה, הליכה, רכיבה על אופניים ואפילו טיפוס הרים. כמו כן, האוזניות מתאימות לכל מי שמעוניין לעבוד עם אנשים ולהמשיך להאזין למוסיקה בעת ובעונה אחת. 

הטכנולוגיה החדשנית עליה מבוססות אוזניות “אפטרשוקז” נקראת bone conduction – כאשר האוזניות ממוקמות על עצמות הלחיים ומעבירות את הצליל לאוזן הפנימית שלנו בעזרת תנודות אוויר. צריך להתנסות בשביל להבין עד כמה זה מהפכני, ולכן כדאי לבקש הדגמה בחנות. לוקח קצת זמן להתרגל לרעיון, שהמוסיקה לא נמצאת פיזית בתוך האוזן שלנו. לכל מי שעוסק בפעילות ספורטיבית מחוץ לבית, האוזניות של אפטרשוקז יכולות להציל חיים: האזנה למכוניות ואופנועים יכולה למנוע דריסה או פציעה. 

אוזניות ספורט עצם AFTERSHOKZ TITA ירוק

אוזניות ספורט עצם AFTERSHOKZ TITA

 

לסיכום,  כיום קיימים בשוק סוגים שונים של אוזניות אשר כוללות פיצ’רים מגוונים כגון ביטול רעשים אקטיבי/פסיבי, איכות סאונד גבוהה, אלחוטיות ועוד. והתחזיות ל-2020: הטרנדים החמים של שנת 2020 יביאו איתם עבודת ביטול רעשים טובה יותר ואיכות סאונד גבוהה יותר.

 

לנוחיותכם, מצורפת טבלה המסכמת את סוגי האוזניות כך שכל מה שנשאר לכם זה לבחור אילו אוזניות הכי מתאימות לכם ולהנות מעולם שלם של סאונד שלא הכרתם בעבר.

 

סיכום: מדריך אוזניות מקוצר

אוזניות אין-איר: בתוך האוזן (In Ear)אירבאדז (Earbuds): אוזניות שנכנסות לאפרכסת האוזן.

אין-איר (In-Ear): אוזניות בעלות מבנה מוארך המוחדרות לתעלת האוזן.

היתרון: זול וקל לנשיאה.

און-איר: אוזניות קשת (On-Ear)מתמקמות על החלק העליון של האוזן ומצוידות בכריות מרופדות. מתאימות להאזנה ביתית.
אובר-איר: אוזניות סגורות (Over-Ear)למקצוענים: איכות הסאונד הטובה ביותר.
וויירלס: אוזניות אלחוטיות (Wireless Headphones)ללא חיבור – משתמשות בטכנולוגיית בלוטות’ ואחרות משתמשות בתדרי אינפרא-אדום או בגלי רדיו. יעיל למי שנמצא בדרכים.
וויירלס אמיתי: אוזניות נטולות חוטים (True Wireless)אלחוטיות לחלוטין, ללא חיבור פיזי – בלי חוט ובלי קשת. קצת יותר יקר, עשוי ללכת לאיבוד.
אוזניות עם ביטול רעשים (Noise Cancellation)ביטול רעשים פעיל (אקטיבי) מול ביטול רעשים סביל (פסיבי). מתבטא במחיר, בעיקר.
אוזניות ספורט עצם AFTERSHOKZיושבות מחוץ לאוזן ומבוססות על הולכת-עצם. היתרון: האוזניים נותרות חשופות לסביבה.